Ahilik kültüründen aldığımız Tecrübemiz, Etkinliğimiz, Çevikliğimiz ve Örgütsel verimliliğimizle sektörümüze ve üyelerimize en iyi mesleki altyapıyı resmiyette ve fiiliyette her zaman daha iyisini, kalitelisini ve daha güzelini yapmak için çaba gösteren Gaziantep Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ayakkabı sektörü için gerekli olan günün şartlarına uygun teknolojik gelişmeleri ve modayı en iyi şekilde  takip etmektedir. Bütün bunların yapılabilmesi için Gaziantep Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bizler sektör mensuplarımıza gerek kanuni, gerek resmi, gerekse fuarlar ve iş hayatının teknolojik ve moda tasarım konularında yol gösterici ve köprü vazifesi yapmaktayız.

Bunun neticesi Gaziantep Kunduracılar Esnaf  ve Sanatkarlar Odası olarak üyelerimizin ufkunu genişletmek, yeni teknolojileri ve modayı tanımalarına fırsat yaratmak ve Dünya standartlarını yakalayabilmesini sağlamak için Gaziantep’de 16 Yıldan bu yana her yıl kışlık ve yazlık olmak üzere 2 kez Fuar düzenlenmektedir. 2000 yılında başlayan fuarımız o günden bu güne devam etmektedir. Fuarlarımızın Gaziantep Ayakkabı Sektörüne ve Gaziantep Ekonomisine büyük katkı sağladığı hem üyelerimiz tarafından vurgulanmakta hem de katılımcıların her yıl artarak fuarda bir metrekare yer bırakmamasından fark edilmektedir. Bunun yanı sıra fuarlarımıza orta doğu ülkelerinden ziyaretçilerimizde ilgi göstermektedir.

Gaziantep Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bizler her güzel eserin düzenli bir çalışma ve eğitimden geçtiğini bilmekteyiz. Bu nedenle yoğun uğraşlarımız sonucu Ayakkabıcılığın eğitimli bir meslek kolu olabilmesi için yaptığımız çalışmalar devam etmekte, geçmiş dönemlerimizde gerek sokak çocuklarına verdiğimiz sayacılık kursu ile gerekse Avrupa Birliği Projeleri kapsamında çırak yetiştirme hususunda göstermiş olduğumuz  Eğitim ve Öğretim çalışmalarımız bunun en bariz örneklerinden olup aynı şevkle devam edecektir.

Ayrıca Ayakkabıcılık Meslek dalının Orta öğretim ve Üniversite Seviyesinde bir eğitiminin olması için de çalışmalarımız sonuç vermiş olup 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında Gaziantep Üniversitesi Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu bünyesinde ayakkabıcılık model ve tasarım eğitimi ile Mehmet Akif Ersoy Meslek Lisesinde ayakkabıcılık bölümünde eğitimlere başlanmıştır. Tüm bu başarılar çalışmalarımızı durdurmamış olup sanayi sitemizde sadece ayakkabı model tasarım imalat ve sayacılık dallarında eğitim vermek üzere valilikle yapılan protokol doğrultusunda okul arsası bağışlanmıştır. Bu proje kapsamında  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Gaziantep de Ayakkabıcılık Meslek Lisesi oluşturulması çabaları devam etmektedir.

Gaziantep Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak vermiş olduğumuz tüm bu hizmetlerin yanı sıra küçük esnafımızda göz ardı edilmemiş onlarında ihtiyaçları her zaman odamız tarafından önemle dikkate alınmıştır. Basit Usul Ayakkabı Tamircisi esnafının vergi dairesine gelir ve gider beyanlarının odamız tarafından takibi bunun en bariz örneğidir.

Sonuçta; Gaziantep Kunduracılar Esnaf ve Sanatlar Odası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Üyelerimizin her türlü probleminin çözümü için köprü vazifesi yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca Gaziantep Ayakkabıcılık Sektörünün daha da ileriye gidebilmesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf ederek , Ülkemiz dışında da Gaziantep Ayakkabıcılık sektörünün sesini duyurabilmek için çalışmalarımız devam edecektir.